Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co nám říká "objednávka" Konvičkovy "vraždy"?

20. 05. 2016 11:37:19
Celá kauza začala údajným vylepením letáku na stěnu jedné z Londýnských mešit a jeho následným zveřejněním s komentářem na Facebooku.

Přeložit by se dal asi takto:

Drazí bratři vší víry (asi chce říci všech vyznání, pozn. red.). Muž na fotce je Martin Konvička (lze nalézt na facebooku). Je hlavním vůdcem antimuslimské nenávistné skupiny a tvrdí, že postaví koncentrační tábory pro vás a pro lidi, kteří vás podporují. Většina lidí s ním nesouhlasí, ale on je stále hodně aktivní na sociálních webových stránkách a v osobním životě. Říká, že váš prorok byl pedofil a také že šukal prase a že udělá z vašich těl žrádlo pro prasata. Žije v České republice nedaleko od hlavního města. Adresa do práce je „katedra zoologie, fakulta přírodních věd, jihočeská univerzita České Budějovice. Ocenil bych, kdybyste s ním promluvili osobně a změnili jeho smýšlení. Budu také rád, když mne budete kontaktovat a sdělíte svůj názor na tuto osobu na mé e-mailové adrese uvedené níže. Děkuji.

Můj e-mail je mila hajek@gmail.com

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Konvicka-podava-trestni-oznameni-Kvuli-ohrozeni-sveho-zivota-435806

Foto bylo zveřejněno na Facebooku údajně s dovětkem:

Dnes vylepen plakát na zdi Londýnské mešity. Kdyby chtěl někdo udělat další reklamu písněte zprávu. Konvička je radikál tak třeba nějakého místního radikála taky nasere-tady se rodí Jihadi Johnové a další co si rádi dělají dovolenou v Syrii.

Celá kauza neměla zas tak velký ohlas ani na Facebooku (kromě protimigrantských a antimuslimských stránek) ani v mediích (i to je známka úpadku popularity BPI)

Je těžko říci zda opravdu nějaký leták na Londýnské mešitě visel či nikoliv a jedná se jen o internetovou provokaci. Autor plakátku Míla Hájek se k tomu pro Lidovky vyjádřil takto:

Můj dopis není výzva. V první řadě se jedná o čistou mystifikaci. Plakát vyvěšen nebyl. Byl jen vyfocen na zdi u mešity kvůli věrohodnosti. A za druhé nikde nevyzývám k násilí. Lidé bohužel vidí to, co vidět chtějí - objednávku vraždy. A zní to dobře i v titulku.

Zdroj:http://www.lidovky.cz/konvicka-podal-trestni-oznameni-na-vtipalka-boji-se-ze-po-nem-pujdou-britsti-muslimove-gra-/zpravy-domov.aspx?c=A160517_163045_ln_domov_jzl

Každopádně doc. Konvička to vzal velmi vážně:

„Podám na toho nešťastníka trestní oznámení. Domnívám se, že nejde o čin nějaké nepřístojné klukoviny. Je to záležitost, kterou by se měly zabývat nějaké protiteroristické složky. Není totiž žádným tajemstvím, že některé londýnské mešity jsou semeništěm džihádismu,“

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Konvicka-podava-trestni-oznameni-Kvuli-ohrozeni-sveho-zivota-435806

(Pokud to tedy jen nevyužívá ke svému PR vzhledem k tomu, že jeho hnutí pomalu upadá do zapomění a více než bojem proti Islámu se stává známější bojem o peníze)

Na celé věci mě zaujaly především 2 věci.

1/ Jednou z věcí, kterou vyčítají lidé kolem doc. Konvičky migrantům je to, že jsou to mladí, statní a zdraví muži a místo toho, aby proti islamistům bojovali se zbraní v ruce za svou vlast, tak utíkají do Evropy. Vyčítají jim, že to jsou zbabělci.

Doc. Konvička a jeho kolegové se sami prohlašují za ty kdo bojují za naši zemi proti islamismu. Volají po "silných odvážných" politicích, ale v okamžiku kdy se objeví jen vzdálené a diskutabilní riziko pro ně osobně tak hysterčí, ohánějí se trestním oznámeními a povolávají do boje protiteroristické jednotky. Pravda doc. Konvička není ani nijak mladý ani nijak statný, jestli je zdravý nevím, ale přeci jen je rozdíl při obraně vlasti čelit "džihadistům" na bojišti se zbraní v ruce a nebezpečí pro Českého extremistického populistu dané možným vylepením plakátku v anglii nebo FB provokací.

Ostatně pokud někdo vystavuje doc. Konvičku nějakému riziku tak je to především on sám svými veřejnými výroky.

O odvaze doc. Konvičky vypovídá i předchozí "útok" na něj - přeškrknutá konvička na vratech.

U toho kdo ostatní označuje za zbabělce a bych očekával alespoń minimální dávku odvahy, ale u doc. Konvičky a jeho okolí ji rozhodně nevidím. Jinými slovy zbabělec označuje ostatní za zbabělce.

2/ Konvička sám je stíhán za nenávistné výroky na Facebooku. jedná se o to známé "mletí do masokostní moučky", o "koncentráky pro muslimy" (zde a zde).

Sám Konvička považuje výroky za vytržené z kontextu, zesílené a hájí se svobodou slova. Svoboda slova je ostatně velmi často zmiňovaným tématem lidí kolem Konvičky

Proti stíháni se BPI ohradilo mimo jiné takto:

„Tímto krokem zahájila vládní moc v České republice přímý útok na svobodu slova, svobodu shromažďování a na všechny občanské a politické svobody občanů,“

Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/obvineni-martina-konvicky-dc7-/krimi.aspx?c=A151124_164856_krimi_cen

Pokud parafrázuji jejich vyjádření tak podáním žaloby na Mílu Hájka zahájí doc. Konvička přímý útok na svobodu slova a na všechny občanské a politické svobody občanů.

Pokud totiž pod svobodu slova a občanské svobody zahrnuje přímé výhružky "mletím do masokostní moučky" pak zcela jistě pod svobodu slova spadá výzva "k osobnímu rozhovoru" s cílem změnit smýšlení a pod občanskou svobodu nepochybně patří doufání, že někdo "nasere" nějakého radikála.

Jinými slovy Konvičkovci chtějí svobodu slova, ale jen pro sebe a své přívržence.

Celá akce pana Hájka možná byla hloupá provokace, možná pokus o ohrožení doc. konvičky, možná zajimavá recese......každý ať se rozhodne sám.

Ale nějaké poznání přeci jen přinesla:

Parta kolem Konvičky neustále volá po změně politické scény. Volá po tom aby v politice byli lidé odvážní, kteří budou bojovat za naši vlast a za svobodu slova a ne prospěcháři. Přitom nejsou ani odvážní ani nehájí svobodu slova. Hádky o peníze dokazují, že jim v politice jde, především o jejich vlastní prospěch.

Nejen tato kauza ukazuje, že prostě jen chtějí aby je nikdo nevolil !

Děkuji za pozornost a přeji hezký den.

Autor: Radek Polický | pátek 20.5.2016 11:37 | karma článku: 23.45 | přečteno: 2058x

Další články blogera

Radek Polický

Morálka nebo šílenství?

Po útocích radikálů v Barceloně se opět ukazuje jak diametrální rozdíl je v chápání morálky v opravdu západních zemích v porovnání s ČR. Viditelné to je nejen u vrcholových politiků, ale i mezi běžnými lidmi.

27.8.2017 v 15:50 | Karma článku: 31.92 | Přečteno: 6177 | Diskuse

Radek Polický

Jak moc to Andrej Babiš "podělal"?

V posledních několika dnech se objevilo několik nahrávek rozhovorů s Andreje Babišem. Ten označuje nahrávky za řízenou provokaci a komplot proti jeho osobě, ale přiznal, že to "podělal".

9.5.2017 v 8:15 | Karma článku: 37.81 | Přečteno: 5477 | Diskuse

Radek Polický

"Zabíjel" legálně držený Browning 6,35mm?

22.února letošního roku spáchal sebevraždu kolega bloger Jaroslav Janota. Hodně se mluví o tom kdo za jeho smrt může. Nato je celkem jednoduchá odpověď. Bezprostředním viníkem je pan Janota. On sám se rozhodl skočit. Ale...

24.2.2017 v 10:29 | Karma článku: 19.58 | Přečteno: 2344 | Diskuse

Radek Polický

Chceme ve vládě odborníky nebo "odborníky"?

V nedělních Otázkách Václava Moravce se "utkali" ministr financí Andrej Babiš s Luďkem Niedermayerem. Zajímavý dle mého nebyl jen obsah debaty, ale především vystupování jednotlivých aktérů.

16.2.2017 v 9:18 | Karma článku: 31.93 | Přečteno: 1690 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Zdenek Horner

Co se stane s našimi stranami po 25.9.2017?

Budou sečteny volební výsledky v Německu a naše strany budou muset na poslední chvíli korigovat svoje nahnědlé odstavce ve volebních programech.

19.9.2017 v 22:16 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 2 | Diskuse

Jiří Fábik

Platí u nás Úmluva o právech dítěte?

kdo je zájmovou skupinou pro naše politiky? Exekutoři, insolvenční správci či naše děti. Proč nenechat naše matky bez peněz. Jak řekl jeden náš politik . Ať si najdou chlapa. Jak jednoduché řešení.

19.9.2017 v 19:17 | Karma článku: 4.29 | Přečteno: 195 | Diskuse

Jiřina Holotová

Soud přednesl správné argumenty v odvolacím řízení kauzy "hidžáb ve škole"

"V sekulárním Česku je nutno chránit právo být bez vyznání stejně, jako právo náboženství vyznávat." Tato argumentace zazněla z úst předsedy senátu. Odvolací soud tak potvrdil lednový verdikt první instance o zamítnutí žaloby.

19.9.2017 v 18:05 | Karma článku: 34.35 | Přečteno: 822 | Diskuse

Jan Ziegler

Okamurovský populismus, to jsou tzv. novomanželské půjčky

Rodiny by podle plánů Strany přímé demokracie Tomia Okamura měly dostávat 300 tisíc korun novomanželské bezúročné půjčky. Při narození třetího dítěte by je už nemusely vracet. To je zločinné mrhání peněz..

19.9.2017 v 17:23 | Karma článku: 18.34 | Přečteno: 501 | Diskuse

Pavel Kamas

Volební ovce

S blížícími volbami se odehrává více a více vtipných (nebo tragických?) situací. Rozhovory a komentáře jsou toho plné. Obavu z ANO začíná střídat obava, že by část poslanců mohli získat Piráti. A ČSSD se rozhodla vyhrát volby.

19.9.2017 v 15:59 | Karma článku: 10.96 | Přečteno: 326 | Diskuse
Počet článků 110 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2215

Čověk, kterému není lhostejná budoucnost jeho dětí a vnoučat. Podporovatel TOP09.

Každý má právo dělat cokoliv, co nezakazuje zákon!

Nechci se dožít doby, kdy u nás bude opět někdo persekuován kvůli víře, etniku či národnosti nebo jinému důvodu na základě principu kolektivní viny.

 

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.