Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co nám říká "objednávka" Konvičkovy "vraždy"?

20. 05. 2016 11:37:19
Celá kauza začala údajným vylepením letáku na stěnu jedné z Londýnských mešit a jeho následným zveřejněním s komentářem na Facebooku.

Přeložit by se dal asi takto:

Drazí bratři vší víry (asi chce říci všech vyznání, pozn. red.). Muž na fotce je Martin Konvička (lze nalézt na facebooku). Je hlavním vůdcem antimuslimské nenávistné skupiny a tvrdí, že postaví koncentrační tábory pro vás a pro lidi, kteří vás podporují. Většina lidí s ním nesouhlasí, ale on je stále hodně aktivní na sociálních webových stránkách a v osobním životě. Říká, že váš prorok byl pedofil a také že šukal prase a že udělá z vašich těl žrádlo pro prasata. Žije v České republice nedaleko od hlavního města. Adresa do práce je „katedra zoologie, fakulta přírodních věd, jihočeská univerzita České Budějovice. Ocenil bych, kdybyste s ním promluvili osobně a změnili jeho smýšlení. Budu také rád, když mne budete kontaktovat a sdělíte svůj názor na tuto osobu na mé e-mailové adrese uvedené níže. Děkuji.

Můj e-mail je mila hajek@gmail.com

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Konvicka-podava-trestni-oznameni-Kvuli-ohrozeni-sveho-zivota-435806

Foto bylo zveřejněno na Facebooku údajně s dovětkem:

Dnes vylepen plakát na zdi Londýnské mešity. Kdyby chtěl někdo udělat další reklamu písněte zprávu. Konvička je radikál tak třeba nějakého místního radikála taky nasere-tady se rodí Jihadi Johnové a další co si rádi dělají dovolenou v Syrii.

Celá kauza neměla zas tak velký ohlas ani na Facebooku (kromě protimigrantských a antimuslimských stránek) ani v mediích (i to je známka úpadku popularity BPI)

Je těžko říci zda opravdu nějaký leták na Londýnské mešitě visel či nikoliv a jedná se jen o internetovou provokaci. Autor plakátku Míla Hájek se k tomu pro Lidovky vyjádřil takto:

Můj dopis není výzva. V první řadě se jedná o čistou mystifikaci. Plakát vyvěšen nebyl. Byl jen vyfocen na zdi u mešity kvůli věrohodnosti. A za druhé nikde nevyzývám k násilí. Lidé bohužel vidí to, co vidět chtějí - objednávku vraždy. A zní to dobře i v titulku.

Zdroj:http://www.lidovky.cz/konvicka-podal-trestni-oznameni-na-vtipalka-boji-se-ze-po-nem-pujdou-britsti-muslimove-gra-/zpravy-domov.aspx?c=A160517_163045_ln_domov_jzl

Každopádně doc. Konvička to vzal velmi vážně:

„Podám na toho nešťastníka trestní oznámení. Domnívám se, že nejde o čin nějaké nepřístojné klukoviny. Je to záležitost, kterou by se měly zabývat nějaké protiteroristické složky. Není totiž žádným tajemstvím, že některé londýnské mešity jsou semeništěm džihádismu,“

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Konvicka-podava-trestni-oznameni-Kvuli-ohrozeni-sveho-zivota-435806

(Pokud to tedy jen nevyužívá ke svému PR vzhledem k tomu, že jeho hnutí pomalu upadá do zapomění a více než bojem proti Islámu se stává známější bojem o peníze)

Na celé věci mě zaujaly především 2 věci.

1/ Jednou z věcí, kterou vyčítají lidé kolem doc. Konvičky migrantům je to, že jsou to mladí, statní a zdraví muži a místo toho, aby proti islamistům bojovali se zbraní v ruce za svou vlast, tak utíkají do Evropy. Vyčítají jim, že to jsou zbabělci.

Doc. Konvička a jeho kolegové se sami prohlašují za ty kdo bojují za naši zemi proti islamismu. Volají po "silných odvážných" politicích, ale v okamžiku kdy se objeví jen vzdálené a diskutabilní riziko pro ně osobně tak hysterčí, ohánějí se trestním oznámeními a povolávají do boje protiteroristické jednotky. Pravda doc. Konvička není ani nijak mladý ani nijak statný, jestli je zdravý nevím, ale přeci jen je rozdíl při obraně vlasti čelit "džihadistům" na bojišti se zbraní v ruce a nebezpečí pro Českého extremistického populistu dané možným vylepením plakátku v anglii nebo FB provokací.

Ostatně pokud někdo vystavuje doc. Konvičku nějakému riziku tak je to především on sám svými veřejnými výroky.

O odvaze doc. Konvičky vypovídá i předchozí "útok" na něj - přeškrknutá konvička na vratech.

U toho kdo ostatní označuje za zbabělce a bych očekával alespoń minimální dávku odvahy, ale u doc. Konvičky a jeho okolí ji rozhodně nevidím. Jinými slovy zbabělec označuje ostatní za zbabělce.

2/ Konvička sám je stíhán za nenávistné výroky na Facebooku. jedná se o to známé "mletí do masokostní moučky", o "koncentráky pro muslimy" (zde a zde).

Sám Konvička považuje výroky za vytržené z kontextu, zesílené a hájí se svobodou slova. Svoboda slova je ostatně velmi často zmiňovaným tématem lidí kolem Konvičky

Proti stíháni se BPI ohradilo mimo jiné takto:

„Tímto krokem zahájila vládní moc v České republice přímý útok na svobodu slova, svobodu shromažďování a na všechny občanské a politické svobody občanů,“

Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/obvineni-martina-konvicky-dc7-/krimi.aspx?c=A151124_164856_krimi_cen

Pokud parafrázuji jejich vyjádření tak podáním žaloby na Mílu Hájka zahájí doc. Konvička přímý útok na svobodu slova a na všechny občanské a politické svobody občanů.

Pokud totiž pod svobodu slova a občanské svobody zahrnuje přímé výhružky "mletím do masokostní moučky" pak zcela jistě pod svobodu slova spadá výzva "k osobnímu rozhovoru" s cílem změnit smýšlení a pod občanskou svobodu nepochybně patří doufání, že někdo "nasere" nějakého radikála.

Jinými slovy Konvičkovci chtějí svobodu slova, ale jen pro sebe a své přívržence.

Celá akce pana Hájka možná byla hloupá provokace, možná pokus o ohrožení doc. konvičky, možná zajimavá recese......každý ať se rozhodne sám.

Ale nějaké poznání přeci jen přinesla:

Parta kolem Konvičky neustále volá po změně politické scény. Volá po tom aby v politice byli lidé odvážní, kteří budou bojovat za naši vlast a za svobodu slova a ne prospěcháři. Přitom nejsou ani odvážní ani nehájí svobodu slova. Hádky o peníze dokazují, že jim v politice jde, především o jejich vlastní prospěch.

Nejen tato kauza ukazuje, že prostě jen chtějí aby je nikdo nevolil !

Děkuji za pozornost a přeji hezký den.

Autor: Radek Polický | pátek 20.5.2016 11:37 | karma článku: 23.45 | přečteno: 2059x

Další články blogera

Radek Polický

Volit piráty? Ne, to opravdu ne.

Za Černého koně letošních voleb jsou často považováni Piráti (Česká pirátská strana). Sami sebe rádi označují za nejdemokratičtější stranu díky své transparentnosti a celostátnímu fóru jako nejvyššímu orgánu strany.

19.10.2017 v 12:55 | Karma článku: 25.58 | Přečteno: 4954 | Diskuse

Radek Polický

Opravdu chcete volit Andreje Babiše?

Je krátce před volbami a mě to nedá. Chtěl bych se zeptat voličů Andrej Babiše respektive voličů hnutí ANO: Opravdu jim dáte svůj hlas? Opravdu vám nevadí,že...?

18.10.2017 v 8:41 | Karma článku: 35.33 | Přečteno: 4424 | Diskuse

Radek Polický

Spasí nás strana jednoho tématu?

Představme si fiktivní politickou stranu, která svůj politický program postaví na záchraně společnosti před nějakým nebezpečím. Třeba před konzumací alkoholu. Jak by mohl vypadat fiktivní rozhovor s předsedou takové strany.

8.10.2017 v 18:09 | Karma článku: 10.35 | Přečteno: 486 | Diskuse

Radek Polický

Morálka nebo šílenství?

Po útocích radikálů v Barceloně se opět ukazuje jak diametrální rozdíl je v chápání morálky v opravdu západních zemích v porovnání s ČR. Viditelné to je nejen u vrcholových politiků, ale i mezi běžnými lidmi.

27.8.2017 v 15:50 | Karma článku: 31.99 | Přečteno: 6289 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Dalibor Bartoš

O lidské hlouposti

Většinou se snažím psát o ekonomii, filozofii a politice a o otázkách a problémech, které nějak souvisí. Dnes jsme narazil opět po několikáté na naprosto neuvěřitelnou reklamu, že se naučíte cizí jazyk za 7 dní, pak ovšem zvýšili

23.11.2017 v 17:25 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Vítězslav Stanovský

GDPR - miniseriál - díl 2. - V čem je to jiné?

Dnes si řekneme základní rozdíly mezi GDPR a stávajícím zákonem o ochraně osobních údajů. Je jich více, ale ty nejvýznamnější se týkají práv občanů ke správcům osobních údajů. A v neposlední řadě ve výši sankcí...

23.11.2017 v 15:05 | Karma článku: 8.12 | Přečteno: 295 | Diskuse

Ivo Hnilica

Volební debakl pravicových stran - hnutí ANO 2011 prostě musí!

Tak vlastně o čem se s nim chcete bavit. A najednou se objeví miliardář a zajímá se o běžné tedy nebohaté členy naší společnosti a sděluje lidem, budu pracovat pro vás! To sdělení mnoho lidí chápe velmi pozitivně což se také odra

23.11.2017 v 14:13 | Karma článku: 28.40 | Přečteno: 772 | Diskuse

Jan Ziegler

Do Evropského parlamentu už teroristé nesmí

Je to reakce na důrazný protest skupiny europoslanců, kteří nesouhlasili s vystoupením palestinské teroristky Leily Chálidové v této instituci. Ta navíc nehorázně urazila židovské oběti nacismu!

23.11.2017 v 13:47 | Karma článku: 22.10 | Přečteno: 440 | Diskuse

Vlastimil Dorotík

Demokracii představuje „funkční systém“ a ne „samozvaní frustrovaní rádoby demokraté“

Nezamlžujme a neohýbejme si naši demokracii věčně zavádějícími diskusemi o ničem někam, něco jako např. o Yettim nebo co by kdyby přiletělo UFO a co s koncem světa.

23.11.2017 v 13:24 | Karma článku: 24.28 | Přečteno: 601 | Diskuse
Počet článků 113 Celková karma 23.75 Průměrná čtenost 2253

Čověk, kterému není lhostejná budoucnost jeho dětí a vnoučat. Podporovatel TOP09.

Každý má právo dělat cokoliv, co nezakazuje zákon!

Nechci se dožít doby, kdy u nás bude opět někdo persekuován kvůli víře, etniku či národnosti nebo jinému důvodu na základě principu kolektivní viny.

 

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.