Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nejsem nácek ani xenofob, ale.....Polemika s Braunem.

24. 10. 2016 14:56:09
Největší vlna štvaní proti běžencům už pominula, ale ta aktualní je rafinovanější a nebezpečnější. Schovává se za zdánlivě rozumné názory či úvahy, ale pomocí lží, polopravd a manipulací se snaží působit na podprahové úrovni.

Po krajských a senátních volbách se pomalu, ale jistě směrem do zapomění odebrali exoti kolem Konvičky, Hampla, Hrindové, BPI, Úsvitu.... Ti "tepali" do uprchlíků a migrantů z blízkého východu a Afriky přímo. Zejména do těch muslimských, ale po "zradě" Iráčanů dá se říci do všech.

Dnešní "bojovníci" za homogení Evropu obývanou jen těmi správnými ("nadřazenými") národy jsou mnohem nebezpečnější, snaží se působit podprahově.

Typickým příkladem je např. zdejší bloger Martin Braun jehož poslední 2 články (zde a zde) mě inspirovaly k dnešnímu blogu. A to i proto, že jako "rozený demokrat" maže jemu nepohodlné příspěvky a nedá se tak s ním polemizovat přímo v diskuzi.

Tento člověk pod svým posledním blogem volá po odpovědi na 4 otázky, které mu prý nebyly odpovězeny:

Je to taková pitomá tradice mezi lidumily a pokrytci, kteří si říkají humanisté, že mají plná ústa toho, jak musíme přijmou co nejvíce bědných a ubohých, ale nikdo z těchto dobrotivců nepřichází s tím nejpodstatnějším. Ani pod mým předešlým blogem mi kritici neobjasnili, jak se o ty poutníky chtějí postarat. Protože tím se mělo začít, pokračovat a končit. Tedy odpovědi na základní otázky:

1/ Kde budou bydlet

2/ Kde budou pracovat

3/ Co budou jíst

4/ Jak proběhne jejích začlenění do naší společnosti

Zdroj: http://martinbraun.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=562052

Toto je ukázka naprosto typické manipulace. Jednotlivé lidí co přichází do Evropy z různých důvodů, z různých zemí, s různým vzděláním,..... se tito novodobí "nenáckové a nexenofobové" snáží odosobnit a přetvořit do nějakého jednotného anonymního davu, který pak přestaneme vnímat jako lidi. Ano těch jednotlivců přišlo v roce 2015 do Evropy více než milion, ale nic o nemění, že je to více než milion individualit, že každý z nich je jiný a proto se na výše uvedené otázky nedá odpovědět nějakou paušalizující jednotnou odpovědí.

Pokud někdo ale na ty otázky přeci jen chce odpovědi tak nejlépe je se podívat do minulosti a na statistiky.

Dne 1. ledna 2015 činil počet osob žijících v EU-28, které byly státními příslušníky třetích zemí, 19,8 milionu a počet osob žijících v EU-28, které se narodily mimo EU, činil 34,3 milionu.

http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Migration_and_migrant_population_statistics/cs

Do roku 2015 nebyla migrace vnímána jako nějaký velký problém. V EU bylo 34 milionu lidí narozených mimo EU, téměř 20 milionů občanů nečlenských zemí EU. Pokud k nim připočteme jejich potomky již narozené v EU a občany EU dostaneme se k číslu minimálně kolem 50 milionů. Tito lidé mají kde bydlet, mají co jíst, většinově pracují a jsou začleněni. Problémových jsou řádově u procent z nich, u cca stejné procent jako u lidí původem z EU.

To, že přišlo v roce 2015 více než milion lidí znamená, že podíl cizinců se navýšil sotva o řádově 2-3 %. Není tak jediný důvod proč se z toho nějak hroutit nebo panikařit.

Stejně tak je manipulací tvrzení, že někdo má plná ústa toho a že musíme příjmout co nejvíce "bědných a ubohých". Nejen, že jsem prakticky nikoho (snad kromě pana Kohouta) neslyšel, že musíme příjmout lidí co nejvíce. Ti tzv. vítači či sluníčka (ke kterým se hlásím) totiž zpravidla rovněž hovoří o tom, že je potřeba pomáhat především v místě odkud lidé přichází (zejména ukončit ozbrojené konflikty), ale jsou ochotni pomoci i u nás v Evropě. Netvrdí že pomáhat by měl jen někdo jiný, někde jinde, ale jsou ochotni se na pomoci realně podílet. Netvrdí, že se příjmout má kdokoliv, ale že uprchlíci mají být prověřeni a musí dodržovat naše zákony a měli by se pokud možno o sebe po nějaké době aklimatizace postarat sami. Nejsou ani jako ti pokrytci, kteří volají jen po pomoci v místě, ale zároveň by chtěli "přiškrtit" ty neziskovky, které tu pomoc realně provádí.

Další klasickou manipulací "nenácků" a "nexenofobů" je tvrzení, že ti skutečně ohrožení nemohou mít peníze na cestu do Evropy:

Ti co se do Evropy dostali, za tuto cestu zaplatili nemalé peníze. Slyšel jsem o částkách v rozmezí 3 až 10 000 USD, což je peníz složitě dostupný i v USA a Kanadě, o Evropě nemluvě. Představa že běženci, utíkající před smrtí, by byli schopní takovou sumu dát dohromady je skoro úsměvná, kdyby to nebyla taková tragedie. A ona to tragedie je, protože každý kdo má televizi nebo internet vidí, že ti skuteční chudáci, kterým jde o životy, ti jsou stále v Syrii a ohrožených oblastech.

Zdroj: http://martinbraun.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=562052

Ano cesta do Evropy se pohybuje v řádech kolem 100 000Kč a více. Nevím jak je to v Kanadě či USA, ale zřejmě to jsou, podle Brauna, velmi chudé země když je tam problém mít majetek či úspory v takové výši. U nás to lidi mají relativně běžně nejen v majetku (dům či byt, auto....), ale i v penězích ať už na běžném účtě či na různých stavebních spořeních, důchodových připojištěních.... Troufnu si tvrdit, že minimálně 10% obyvatel tj. 1 000 000 lidí by podobnou částku u nás bylo schopno dát do kupy v poměrně krátké době bez jakýcholiv problémů. To je víc lidí než uteklo z celé Syrie s 22 miliony obyvatel do Evropy či Ameriky za několik let Syrského konfliktu. Z jiných zemí pak prchá do Evropy a zámoří jen zlomek populace. Stejně tak si troufnu tvrdit, že i u nás by se našlo plno těch co by pod cenou prodali veškerý majetek jen aby mohli utéci a našlo by se i dost těch co by toho využili a kupovali.

Ve válce jsou ohroženi všichni. Jak bohatí tak chudí. Rozhodně nikdo nemůže být trestán za to, že byl v životě úspěšný a bohatý a nemůže mu být odmítnuta ochrana před válkou. Ostatně to naposledy u nás dělali komunisti, že bohatí lidi byli označováni za "třídní nepřítele" a jediný správný profil měli chudí dělníci a rolníci.

(Že by u Brauna platilo: Utekl před komunismem a přinesl si v sobě komunismus?)

Jako správný "nenácek" nezapoměl Braun zmínit ani Irácké křesťany. Jen si jaksi vypomohl polopravdami či přímo lhaním:

Dovolím si připomenout případ běženců z Iráku, křesťanských běženců, kteří našli azyl v České republice. Bylo o ně náramně postaráno. Dokonce měli v dohledné době dostat byty i práci. Učili se jazyk. Děti prý byly spokojené. Jenže najednou se jím cosi znelíbilo, a odjeli směr Německo a nyní už jsou snad zpět v Iráku.

Zdroj: http://martinbraun.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=562052

Když pominu, že cca polovina Iráčanů nikam neodjela a část odjela zpátky do Iráku tak je lež, že se těm co jeli do Německa najednou něco znelíbilo. Naopak byla to skupina co si stěžovala od počátku, Ale na tom není nic divného, ani naši emigranti často nezůstali v první zemi kam přišli a kde mohli zůstat (ostatně Kanada kde žije Braun s námi taky nehraničí). Část emigrantů se pak vrátila, protože se se západem nesžili a měli o životě "venku" jiné představy. Ostatně i z toho Německa jen letos dobrovolně vrátilo přes 35 000 migrantů. (zde)

Závěrem Braun píše:

My nejsme ani rasisté ani náckové. Když to napíšu s nadsázkou, jen malinkou, tak my jsme hospodáři, kteří se starají o rozvoj našeho gruntu, jenže vrchnost nám stále hází klacky pod nohy a tak ten grunt chřadne.

Zdroj: http://martinbraun.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=562052

No nevím, pokud jsem si všiml tak nechřadnou ani vyspělé Evropské země, ani Kanada kam pan Braun utekl. Naopak ty země, které jsou k běžencům otevřené patří k těm úspěšnějším.

Pan Braun (pokud tedy nějaký Braun vůbec existuje a není to nějaký placený fake profil) je takový typický "nenácek, nexenofob".

  • Přestože se narodil na Moravě a žije v Kanadě, není prý migrant, protože má Kanadské občanství.
  • Přestože jemu bylo pomoženo tak pomoc dalším migrantům odmítá a snaží se vůči nim uplatňovat princip kolektivní viny.
  • Neodmítá pomoc, ale hlavně ať po něm nikdo nic nechce a ti "přivandrovalci" zústanou kde jsou.
  • Utekl dle svých slov před nesvobodou, ale maže nepohodlnné názory v diskuzi.
  • Pokud je někdo bohatý nemá právo utíkat před bombami a chtít ochranu. Bohatí jsou takový "třídní nepřítel".
  • Běženci pro něj nejsou lidé, ale nějaký jednotný anonymní dav.
  • Dělí lidi dle národnosti, některé národy považuje za lepší (nadřazené) než jiné. (Ti co prchali z ČSSR byli lepší než ti co prchají dnes.)

Ať si nějaký Braun či další říká co chce. Ten kdo v uprchlících nevidí jednotlivé lidi, chce je posuzovat principem kolektivní viny, ten kdo lidi rozděluje dle příslušnosti k nějakému národu a považuje některé národy za lepší než jiné je nácek a xenofob.

Děkuji za pozornost a přeji hezký den zalitý sluncem.

Autor: Radek Polický | pondělí 24.10.2016 14:56 | karma článku: 19.61 | přečteno: 1227x

Další články blogera

Radek Polický

Volit piráty? Ne, to opravdu ne.

Za Černého koně letošních voleb jsou často považováni Piráti (Česká pirátská strana). Sami sebe rádi označují za nejdemokratičtější stranu díky své transparentnosti a celostátnímu fóru jako nejvyššímu orgánu strany.

19.10.2017 v 12:55 | Karma článku: 25.58 | Přečteno: 4954 | Diskuse

Radek Polický

Opravdu chcete volit Andreje Babiše?

Je krátce před volbami a mě to nedá. Chtěl bych se zeptat voličů Andrej Babiše respektive voličů hnutí ANO: Opravdu jim dáte svůj hlas? Opravdu vám nevadí,že...?

18.10.2017 v 8:41 | Karma článku: 35.33 | Přečteno: 4424 | Diskuse

Radek Polický

Spasí nás strana jednoho tématu?

Představme si fiktivní politickou stranu, která svůj politický program postaví na záchraně společnosti před nějakým nebezpečím. Třeba před konzumací alkoholu. Jak by mohl vypadat fiktivní rozhovor s předsedou takové strany.

8.10.2017 v 18:09 | Karma článku: 10.35 | Přečteno: 486 | Diskuse

Radek Polický

Morálka nebo šílenství?

Po útocích radikálů v Barceloně se opět ukazuje jak diametrální rozdíl je v chápání morálky v opravdu západních zemích v porovnání s ČR. Viditelné to je nejen u vrcholových politiků, ale i mezi běžnými lidmi.

27.8.2017 v 15:50 | Karma článku: 31.99 | Přečteno: 6289 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Alexandra Potůčková

Mladý a dynamický kolektiv. Klišé nebo záminka?

Nadpis sice vypadá jako jedna z otázek IQ testu, ale je to jen smutné konstatování skutečnosti. Skutečnosti, že věk je důležitý nejen u láhve vína, ale i u uchazeče o zaměstnání.

23.11.2017 v 17:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 46 | Diskuse

Petr Binder

Soumrak mediálních poradců

Po mnoha letech jsem se rozhodl pro mediální kampaň. Konečně mám komerční produkt. Vložil jsem se do rukou mediálního poradce a očekával jeho profesionální rady. Jak jsem byl naivní.

23.11.2017 v 15:15 | Karma článku: 10.82 | Přečteno: 408 | Diskuse

Jiří Turner

Islám, politická korektnost a odvaha říkat pravdu

Aktuálně jsou nejhoršími nálepkami pro vyjádření publicistů příklon k multikulturalismu a k politické korektnosti,neboť dnešním trendem, který konzumenti žádají, je „hledání pravdy“, pokud se ta týká toho, co za pravdu považujeme.

23.11.2017 v 10:25 | Karma článku: 11.84 | Přečteno: 724 | Diskuse

Jakub Kouřil

Anatomie Slasti

Vesmír je zrcadlem lidské touhy po nekonečné slasti a blaženosti. Říká se, že nejvyšší rozkoše lze dosáhnout ne skrze tělo, nebo mysl, ale čistě jen skrze své Já.

23.11.2017 v 10:00 | Karma článku: 4.59 | Přečteno: 100 | Diskuse

Jiří Zapletal

Máš problém? Dotace to vyřeší

Trápí vás znečištěné ovzduší? Obáváte se imigrantů? Nemáte práci? Dostáváte vysoké účty za elektřinu? Není problém. Existuje všemocný lék. Jmenuje se dotace.

23.11.2017 v 7:22 | Karma článku: 16.00 | Přečteno: 340 | Diskuse
Počet článků 113 Celková karma 23.75 Průměrná čtenost 2253

Čověk, kterému není lhostejná budoucnost jeho dětí a vnoučat. Podporovatel TOP09.

Každý má právo dělat cokoliv, co nezakazuje zákon!

Nechci se dožít doby, kdy u nás bude opět někdo persekuován kvůli víře, etniku či národnosti nebo jinému důvodu na základě principu kolektivní viny.

 

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.